علت افت فشار آب گرم خروجی در آبگرمکن های دیواری فوری چیست؟

افت فشار می تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

 • افت فشار آب سرد ورودی به دستگاه که ناشی از فشار آب شهری یا منطقه است.
 • قرارگیری شیر تنظیم حجم آب خروجی دستگاه بر روی حداقل، که شما می توانید آن را تنظیم کنید.
  • در مدل های قدیمی، این شیر در سمت راست زیر دستگاه و در مدل های جدید، دسته تنظیم، روی پنل کنترل آبگرمکن و در سمت راست قرار گرفته است.
 • رسوب گرفتن  مبدل که برای رفع آن، نیاز به مراجعه سرویسکار مجاز می باشد.
  • وجود املاح و سختی آب در مناطق مختلف امری بیرونی و خارج از کنترل است و حتی در فصول مختلف، کیفیت آب مورد استفاده می تواند متغیر باشد که منجر به رسوب گیری در مبدل یا سرشیری ها و در نهایت افت حجم خروجی آب گرم دستگاه می شود.
  • توصیه می شود هنگام خرید یا  برای پیشگیری از تکرار این موضوع پس از جرم گیری مبدل،مطابق نظر کارشناسی از انواع فیلتر سختی گیر مورد تایید بوتان در ورودی آب سرد دستگاه استفاده کنید.

 

علت نوسان دمای آب در آبگرمکن های دیواری فوری چیست؟

با توجه به گرم شدن فوری آب در آبگرمکن های دیواری (به محض باز شدن شیر آب گرم)، در صورت نوسان دمای آب، علت آن را می توان در موارد زیر جستجو کرد.

 • نوسان فشار آب ورودی دستگاه متاثر از فشار آب شهری یا نصب پمپ بدون کارشناسی قبلی
  • روش کنترل: اندازه گیری کاهش یا افزایش مقدار خروجی آب از شیر آب سرد، در فواصل زمانی مشخص
  • راهکار: اطمینان از تنظیم فشار ورودی آب سرد به دستگاه، استفاده از انواع فشارشکن و کنترل منظم فشار آب ورودی دستگاه یا تنظیم پمپ

آیا فقط آبگرمکن های دیواری فوری رسوب می گیرند؟ رسوب در علمکرد آبگرمکن چه تاثیری می گذارد؟

رسوب گیری مختص آبگرمکن دیواری فوری نیست و در صورت وجود املاح و سختی در آب مورد استفاده، با هر نوع آبگرمکنی شاهد رسوب گیری و تشکیل جرم هستیم. با توجه به اینکه در مدل های فوری، آب در لحظه گرم می شود و برای انتقال این میزان حرارت در زمان کوتاه می بایست از مبدل لوله ای استفاده شود، در صورت رسوب گیری، از طریق عملکرد دستگاه از آن مطلع می شویم؛ حال آنکه این اتفاق در مدل های مخزن دار نیز می افتد با این تفاوت که به دلیل وجود مخزن و زمان بر بودن گرم شدن آب، متوجه آن نمی شویم و در ابتدا منجر به افت کیفیت دمای آب گرم و در بلند مدت و متناسب با کیفیت لعاب و تکنولوژی ساخت استفاده شده در مخزن آبگرمکن، به آن صدمه وارد کند.

با سایز دودکش 10 سانتیمتر چه آبگرمکنی را می توانم بخرم؟

مدل های B4115 Turbo, B4215i Turbo

علت خاموش شدن دستگاه در مدل های دیواری فوری حین کار چیست؟

ایمنی بالا در عملکرد آبگرمکن های دیواری فوری، منجر گردیده تا نسبت به عواملی همچون موارد زیر که در عملکرد دستگاه موثر هستند، واکنش نشان دهد.

 • نقص در عملکرد دودکش که در صورت عدم خروج مناسب محصولات احتراق از دودکش و بالا رفتن دمای کلاهک تعدیل، سنسور ایمنی دستگاه عمل کرده و دستگاه خاموش می شود.
 • رسوب گیری مبدل و افزایش دمای مبدل، منجر به عمل کردن سنسور ایمنی دمای مبدل شده و دستگاه خاموش می شود.
 • از تنظیم خارج شدن پیلوت یا جرم گرفتن پیلوت دستگاه به دلیل چربی ناشی از پخت و پز یا گرد و خاک که متاثر از محل نصب محصول می باشد.
 • رسوب گرفتن توری سرشیری های مورد استفاده در واحد مسکونی که منجر به افت نامتعارف جریان آب به کمتر از حداقل میزان آن و قطع گاز می شود.

راهکار: تماس با سرویسکار مجاز برای بررسی و رفع موضوع و اقدام مقتضی مبنی بر جرم گیری مبدل یا پیلوت، رفع انسداد دودکش یا خروجی های آب گرم، نصب استرینر و …

کدام مدل آبگرمکن دیواری فوری بوتان را انتخاب کنم؟

اگر استفاده کننده آبگرمکن دیواری فوری بوده اید: ابتدا مدل قبلی مورد استفاده خود را کنترل نمایید، سپس می توانید مدل آبگرمکن را متناسب با آن و حجم آب گرم خروجی مورد نظر خود انتخاب نمایید.

 • به طور مثال: اگر مدل B3115 را استفاده کرده اید، می توانید مدل B4115 Turbo یا B4215i Turbo را برگزینید. در عین حال اگر از حجم آب گرم خروجی مدل مورد استفاده قبلی رضایت کافی نداشته اید، یک ظرفیت بالاتر از آن مدل یعنی یکی از مدل‌های B4118 Turbo یا B4218i Turbo را انتخاب کنید.

اگر استفاده کننده آبگرمکن های مخزن دار بوده اید: با انتخاب آبگرمکن های فوری بوتان، بدون محدودیت و زمان انتظار برای گرم شدن آب، از آب گرم بهره خواهید برد ،ولی لازم است توجه داشته باشید شرایط نصب و دودکش مورد نیاز مدل های فوری با مخزن دار متفاوت است؛ جهت انتخاب مدل مناسب با 51011-021 تماس حاصل نمایید.

آیا آبگرمکن های بوتان دارای برچسب انرژی می باشند؟

بله، تمامی آبگرمکن های بوتان دارای برچسب انرژی و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشند و میزان صرفه جویی هر مدل، از رده C تا E متغییر است  که در کاتالوگ محصول درج شده است.

 

آبگرمکن های بوتان دارای چند سال ضمانت و با چه شرایطی می باشند؟

آبگرمکن های بوتان، مشروط به نصب دستگاه توسط سرویسکار مجاز، دارای 3 سال ضمانت هستند.

آیا آبگرمکن های بوتان با گاز مایع (کپسول گاز) نیز کار می کنند؟

بله، تمامی مدل های آبگرمکن بوتان در انواع گاز شهری و مایع قابل خریداری است، بنابراین نیاز است در زمان خرید، برای برای صرفه جویی در هزینه های تبدیل نوع سوخت محصول، به نوع آن توجه کنید.

 • نوع سوخت مدل های قابل استفاده با گاز مایع، بر روی کارتن محصول درج شده است.

.

کدام مدل ها برای مناطقی که املاح و رسوب آب بیشتری دارند مناسب تر است؟

مدل های آیونایز بدون شمعک در این مناطق توصیه می شوند.

 • مدل های آیونایز بدون شمعک از طریق حرف مشخصه “i” در نام مدل، قابل شناسایی هستند. به طور مثال: B4218i Turbo یا B4318if Turbo