گزارش طرح‌های “یک هدیه صد لبخند” و “کمک به هموطنان آسیب‌دیده از سیل سیستان و بلوچستان”

همانطور که می‌دانید، دی و بهمن ماه سال گذشته سیل آسیب فراوانی به هموطنان عزیزمان در استان سیستان و بلوچستان وارد کرد. مانند سایر اتفاقات ناگوار دیگر، از همان ابتدا بسیاری از مردم ایران به فکر کمک رسانی افتادند. ما نیز، در گروه شرکت‌های بوتان سعی کردیم با جمع‌آوری کمک به یاری هموطنان آسیب‌دیده بشتابیم و با یاری هم، توانستیم مبلغی را برای این منظور جمع‌آوری کنیم. همانطور که در ابتدای این طرح اطلاع‌رسانی شده بود، تلاش ما بر این بود تا در حد توان، بهترین، کاربردی‌ترین و سودمندترین راه کمک را پیدا و اجرا کنیم.

از سوی دیگر، در پایان سال برای هدیه دادن لبخند به کودکان مناطق کم‌برخوردار، طرح “یک هدیه، صد لبخند” را مانند سال‌های گذشته، اجرا کردیم. مشارکت همکاران نیز مانند سال‌های گذشته پربار بود. اما این بار، با توجه به شیوع ویروس کرونا، باید به اقدامات دیگری می‌اندیشیدیم. از یک سو، نمی‌توانستیم برای شناسایی و دادن هدایا باعث ایجاد تجمع شویم و از سوی دیگر این بار نیازهای بهداشتی، اهمیتی دو چندان یافته بود. با توجه به اینکه تمرکز بخشی از این طرح بر کودکان ساکن در کوره‌های شمس‌آباد در نزدیکی دفاتر تپه سفید بوتان بود، در نهایت با شناسایی این کودکان، توانستیم بدون ایجاد تجمع، 280 جفت کفش و 280 جلد کتاب داستان برای کودکان هدیه ببریم و در کوره‌ها، 5 سرویس بهداشتی و 2 حمام و رختکن را به طور کامل تجهیز کنیم. به علاوه با ارسال 500 جلد کتاب داستان کودک و نوجوان در سیستان و بلوچستان کتابخانه‌ای را تجهیز کردیم.

با مبلغ جمع‌آوری شده برای سیل سیستان و بلوچستان و با باقی‌مانده مبلغ طرح “یک هدیه صد لبخند”، یک دبستان را در مناطق آسیب‌دیده از سیل سیستان انتخاب و بازسازی آن را آغاز کردیم.