بوتان، واحد منتخب “صنعت سبز” کشور

بوتان، واحد منتخب “صنعت سبز” کشور

 

گروه صنعتی بوتان از سوی سازمان محیط زیست به عنوان یکی از واحدهای منتخب “صنعت سبز” کشور انتخاب شد.

 

گروه صنعتی بوتان در بین بیش از پانصد مجموعه شرکت کننده در فرآیند انتخاب صنایع سبز در سال ۱۳۹۳، به عنوان یکی از ۳۱ شرکت، واجد شرایط شناخته شد و عنوان واحد نمونه صنعت سبز کشور در سال ۱۳۹۳ را از آن خود کرد.

 

بیست و ششم بهمن ماه طی مراسمی با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور،معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از مدیران و کارشاسان فعال در حوزه محیط زیست، لوح و تندیس واحد نمونه “صنعت سبز” کشور به گروه صنعتی بوتان اهدا شد.

 

گروه صنعتی بوتان از ابتدای سال جاری با طی کردن فرآیند ثبت نام ،‌ارزیابی و پروسه دشوار انتخاب واحدهای نمونه صنعت سبز در سازمان محیط زیست، همکاری و هماهنگی خوبی با این سازمان انجام داد و توانست با پیگیریهای انجام گرفته و  ارائه به موقع و مناسب مدارک، به عنوان یکی از ۳۱ شرکت نمونه صنعت سبز کشور برگزیده شود.

 

لازم به توضیح است؛ از سال گذشته سازمانهای معتبر در حوزه ارزیابی معیارها و ملاک های زیست محیطی از جمله (UNIDO) و در سال جاری موسسه(GIZ)  وابسته به سازمان توسعه ملل متحد در کنار سازمان حفاظت محیط زیست گواهی نامه های صنایع و واحدهای خدماتی سبز کشور را مورد تایید قرار داده اند.