بوتان، واحد منتخب “صنعت سبز” کشور

بوتان، واحد منتخب “صنعت سبز” کشور

 

گروه صنعتی بوتان از سوي سازمان محيط زيست به عنوان یکی از واحدهای منتخب “صنعت سبز” کشور انتخاب شد.

 

گروه صنعتی بوتان در بین بیش از پانصد مجموعه شرکت کننده در فرآيند انتخاب صنايع سبز در سال 1393، به عنوان یکی از 31 شرکت، واجد شرايط شناخته شد و عنوان واحد نمونه صنعت سبز کشور در سال 1393 را از آن خود کرد.

 

بیست و ششم بهمن ماه طی مراسمی با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور،معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از مدیران و کارشاسان فعال در حوزه محیط زیست، لوح و تندیس واحد نمونه “صنعت سبز” کشور به گروه صنعتی بوتان اهدا شد.

 

گروه صنعتی بوتان از ابتداي سال جاری با طی کردن فرآيند ثبت نام ،‌ارزيابي و پروسه دشوار انتخاب واحدهاي نمونه صنعت سبز در سازمان محيط زيست، همكاري و هماهنگي خوبی با اين سازمان انجام داد و توانست با پيگيريهاي انجام گرفته و  ارائه به موقع و مناسب مدارك، به عنوان یکی از 31 شرکت نمونه صنعت سبز کشور برگزیده شود.

 

لازم به توضیح است؛ از سال گذشته سازمانهای معتبر در حوزه ارزیابی معیارها و ملاک های زیست محیطی از جمله (UNIDO) و در سال جاری موسسه(GIZ)  وابسته به سازمان توسعه ملل متحد در کنار سازمان حفاظت محیط زیست گواهی نامه های صنایع و واحدهای خدماتی سبز کشور را مورد تایید قرار داده اند.